Wielkopolska – zwiedzanie samochodem

Postautor: zaczarowana » 4 lip 2016, o 21:31

Wybieram się z rodzinka na wakacje do rodzinnego kraju (mieszkamy w tej chwili w Londynie) i chcemy troche pozwiedzać. Plan to zobaczyć ciekwe miejsca w Wielkopolsce samochodem. W związku z tym mam dwa pytania. Po pierwsze – co jest najciekawsze w regionie? Po drugie – czy gdzies w Poznaniu lub okolicy jest wypozyczalniasamochodow na dluzsze terminy?

Awatar użytkownika

Postautor: manualnyMarian » 4 lip 2016, o 23:23

Jestem z Poznania i kocham moją okolicę. Bardzo polecam samą stolicę Wielkopolski. Jeżeli interesuje was historia, to na pewno spodoba się wam w Zamku Cesarskim, pruskich fortach, no i w rejonie Katedry. Jest też nowe muzeum Brama Poznania, które w interaktywny sposób pokazują dzieje miasta i w ogóle Polski. Dzieci mogą tam się dowiedzieć o ojczyźnie mnóstwo rzeczy w bardzo ciekawy sposób.

Awatar użytkownika

Postautor: EdwinCzwartkowy » 5 lip 2016, o 02:07

To ja mogę pomóc w drugiej sprawie. Już kilka razy wynajmowałem samochód w Opalenicy, to niedaleko Poznania. Co prawda zawsze brałem busy, z tej oferty, ale jak przejrzy pani stronę, to osobowe też jak najbardziej są. Jak na nasze polskie warunki, to firma bardzo porządna.

Postautor: klinowa » 5 lip 2016, o 05:04

W Wielkopolsce warto zobaczyć na pewno Wielkopolski Park Narodowy. W Anglii takiej przyrody nie uświadczysz. O każdej porze roku jest tam pięknie.

Postautor: deszczowy » 5 lip 2016, o 06:50

Wielkopolska to super wybór! Moim zdaniem najciekawsza część Polski. W końcu tam się zaczęła historia kraju, stąd nasz ród, jak to mówią. Są świetne skanseny, na przykład Biskupin i okolice Jeziora Lednickiego. I jeszcze zoo w Poznaniu, to na pewno się spodoba dzieciom. Możecie mi wierzyć, od dziecka jeżdżę po kraju, a do tej pory nic nie przebiło moich rodzinnych stron.

Postautor: zegarmaster » 5 lip 2016, o 08:29

Objazdowa przejażdżka autem z wypożyczalni brzmi jak dobry pomysł. To wspaniałe, że Polacy kiedy wracają do ojczyzny chcą ją bliżej poznać, a nie tylko odwiedzają krewnych i opychają się bigosem i pierogami ;) Mam nadzieję, że twoje dzieci też będą chętnie wracać i zwiedzać, albo nawet na stałe zechcą tu żyć.

tanie meble warszawa i okolice tanie meble warszawa forum

Wróć do Moc oktanów, czyli motoryzacyjnie