Zaplecze prawne dla przedsiębiorstwa, czy macie jakieś rady?

Postautor: deszczowy » 27 kwie 2017, o 20:23

Rozpoczynam działalność gospodarczą w nowej branży. Chciałbym mieć pewność że wszystko będzie zawsze idealnie pod względem formalnym więc pomyślałem o wynajęciu prawnika który by mnie obsługiwał w tym zakresie. Jak się zapatrujecie na taki pomysł?

Awatar użytkownika

Postautor: AugustaMangusta » 27 kwie 2017, o 21:51

Na pewno warto, jednak przedsiębiorcom w Polsce często nie z ich winy pewne rzeczy się zarzuca. Jak będzie ktoś kompetentny czuwał nad wszystkim to ryzyko jakichś spraw na pewno się zmniejszy.

Awatar użytkownika

Postautor: dietetyczka » 28 kwie 2017, o 00:35

Sporo zależy także od profilu Twojej działalności. Niektóre branże potrzebują mieć zawsze pod ręką prawników bo regulacje bywają skomplikowane. Na stronie wojtalik.com.pl/obsluga-prawna-firm.html możesz dowiedzieć się o tym więcej. Dobra wiadomość jest taka że kancelarii jest wiele i zajmują się sprawami podatkowymi, koncesjami i wszystkim co tam najwięcej kłopotów może sprawić.

Awatar użytkownika

Postautor: bootelkowy348 » 28 kwie 2017, o 03:13

Mnie właśnie prawne tematy skutecznie wyleczyły z zostania człowiekiem biznesu. Naczytałem się o przedsiębiorcach ciąganych po sądach przez skarbówkę i jakoś mi się odechciało robić interesy.

Awatar użytkownika

Postautor: EdwinCzwartkowy » 28 kwie 2017, o 03:23

Wiesz, nie można ulegać takim obrazkom medialnym. Prawo bywa surowe i jest trudną materią ale od tego są właśnie kancelarie wojtalik.com.pl/ . Mając za sobą solidnie przygotowanego specjalistę zawsze pewniej się rozmawia z instytucjami. Wiem po sobie. Jakość obsługi prawnej w biznesie ma kolosalne znaczenie.

Postautor: mistrzyni_joana » 28 kwie 2017, o 06:19

Owszem, kolosalne – a nie powinno. Przepisy prawa powinny być na tyle jasne, żeby w większości sytuacji przedsiębiorca nie potrzebował żadnych prawnych porad. A jest przeciwnie.

Postautor: agregat » 28 kwie 2017, o 06:32

Nie oszczędzaj na prawnikach, jeśli chcesz mieć sukces ze swoją firmą to powinieneś mieć solidną obsługę prawną.

tanie meble warszawa i okolice tanie meble warszawa forum

Wróć do W pytaniach i odpowiedziach