Z jakim problemem do adwokata?

Postautor: swojak » 3 paź 2016, o 02:15

Tak się zastanawiam, kiedy warto, a kiedy nie warto iść po pomoc do adwokata. Większość ekspertów sugeruje, żeby korzystać z takiej pomocy jak najczęściej, ale mi się wydaje, że to po prostu naciąganie ludzi na koszta. Jak wam się wydaje? Kiedy poszlibyście do adwokata, a kiedy nie?

Postautor: letniskowa » 3 paź 2016, o 02:34

Może i naciąganie, ale jak wiszą nad tobą powazne zarzuty to się nie zastanawiasz tylko szukasz jakiejś warszawskiej kancelarii albo dowolnie innej, w zależności od tego, gdzie mieszkasz. Czasem lepiej zapłacić, niż wyjść w sądzie na głupka i w konsekwencji stracić znacznie więcej.

Postautor: zegarmaster » 3 paź 2016, o 04:03

Znam dwie osoby, które chciały tak zaoszczędzić. Teraz jeden musi płacić kosmiczne alimenty a drugi spłacać nie swoje długi. Jak masz powazny problem, to nie oszczędzaj, bo możesz być pewny, że druga strona nie popełni tego blędu co ty.

Postautor: mistrzyni_joana » 3 paź 2016, o 05:23

Wydaje mi się, że na pewno trzeba adwokata, gdy ma się jakieś zarzuty prokuratorskie. Także wrocławski, poznański czy warszawski adwokat w sprawach karnych na pewno się przyda, bo taki człowiek zwyczajnie zna się na prawie i zna sposoby, jak zminimalizowac skutki wynikające z danych zarzutow. Nie ma co oszczędzac, jeśli chodzi o kwestie wlasnej wolności.

Postautor: ozon » 3 paź 2016, o 06:51

Ja nie znam się na prawie i jak bym się chciał na przykład rozwodzic, to od razu szukałbym adwokata od rozwodów. Weź sobie inny przykład. Jak się nie znasz na mechanice samochodowej, a zepsuje Ci się auto sam się bierzesz za naprawe, czy szukasz mechanika? Tak samo jest z prawnikami. Ja się nie znam na prawie, więc biore prawnika i po kłopocie. W takiej sytuacji dana sprawa to jego problem i on musi się starac ją jakoś rozwiązac. Pod tym adresem kancelaria-szymczykiewicz.pl znajdziesz całą listę spraw, którymi zjamują się adwokaci.

Postautor: swojak » 3 paź 2016, o 08:53

Niby macie racje, ale czy naprawdę do każdej sprawy trzeba brać adwokata? Kiedys było znacznie prościej. O taką pomoc prosiło się tylko wtedy, gdy człowiek się właśnie rozwodził i gdy prokurator stawiał mu jakiś zarzuty. A teraz… z każdą sprawą od razu do kancelarii.

Postautor: zegarmaster » 3 paź 2016, o 09:49

Co zrobisz, takie czasy:)

tanie meble warszawa i okolice tanie meble warszawa forum

Wróć do W pytaniach i odpowiedziach