Czy opłaca się budować basen ogrodowy?

Awatar użytkownika

Postautor: EdwinCzwartkowy » 28 kwie 2016, o 04:27

Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zbudowaniem basenu ogrodowego, gdyż mam dużo miejsca na podwórzu a basen pasowałby tam idealnie. Wstępnie poczytałem trochę artykułów na ten temat ale żaden nie odpowiedział na zasadnicze pytanie czy to się w ogóle w naszym klimacie opłaca? Słonecznych dni mamy tak mało że ledwo opłaca się montować baterie słoneczne, a nie chcę przeznaczyć pieniędzy na inwestycję z której korzystać będę zaledwie parę tygodni w roku. Zwracam się szczególnie do osób mających baseny, jakie mają na to spojrzenie i ewentualne rozwiązania? Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Postautor: dietetyczka » 28 kwie 2016, o 06:04

Cześć, mam basen od kiedy przeprowadziłam się za miasto i nie mogę powiedzieć żeby była to inwestycja nietrafiona. Tak jak zauważyłeś 3-4 miesięcy nadają się do korzystania z wody ale nie o to w tym przecież chodzi, chociażby dlatego że ten czas kiedy mozesz wejsc do swojego basenu i plywac kiedy tylko chcesz jest bezcenny. Poza tym z basenem wiaze sie tez prestiż, możliwośc wykorzystywania go do bardzo wielu innych sytuacji jak np przyjecia.

Awatar użytkownika

Postautor: bootelkowy348 » 28 kwie 2016, o 07:58

Zgadzam się z poprzednią wypowiedzią poza tym że okres korzystania z basenu wcale nie musi trwać 4 miesięcy. W grę wchodzi przecież zadaszenie a nawet podgrzewanie wody co wcale nie jest takie drogie w montażu i utrzymaniu. Musisz sobie po prostu wiele kwestii rozważyć jak przy kazdej inwestycji, powodzenia.

Awatar użytkownika

Postautor: EdwinCzwartkowy » 28 kwie 2016, o 08:29

Myślałem że podgrzewanie albo zadaszenie to drogie rzeczy, mógłbyś powiedzieć gdzie dostanę dobrą ofertę na takie dodatki?

Awatar użytkownika

Postautor: bootelkowy348 » 28 kwie 2016, o 09:06

Na przykład tu: baseny-iwo.pl/baseny_ogrodowe/, ja korzystałem z ich usług i jestem bardzo zadowolony tak z ceny jak i wykonania a mam basen kryty własnie z podgrzewaniem. Szczerze powiem ci że korzystam całym rokiem i uważam to za jeden z lepszych wydatków w moim zyciu :). Jeśli lubisz wodę i wolność to nie ma co się dłużej zastanawiać tylko zdecydować się na porządny basen i cieszyć się życiem.

Awatar użytkownika

Postautor: EdwinCzwartkowy » 28 kwie 2016, o 10:53

Dzięki za wskazanie firmy, kontaktowałem się i wstępnie ustaliłem kilka innych rzeczy które mnie ciekawiły, w każdym razie zrobię to, zyczcie mi szczęścia.

tanie meble warszawa i okolice tanie meble warszawa forum

Wróć do Wasze oraz nasze domy i ogrody