Coraz większe rachunki za ogrzewanie

Postautor: deszczowy » 7 mar 2016, o 03:44

Mam spory problem, okazuje się finansowy. Dostałem właśnie rozliczenie kosztów ogrzewania i okazuje się, że mimo braku zmiany cen, mam do zapłacenia o dwadzieścia procent więcej niż w poprzednim okresie. Nie muszę chyba mówić, że jestem maksymalnie wkurzony na taką sytuację. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Awatar użytkownika

Postautor: modulator82 » 7 mar 2016, o 05:39

Koszty ogrzewania nie wzrosły tak jak piszesz. Rozumiem, że używasz ogrzewania z takim natężeniem jak poprzednio. Dla mnie ewidentna może być pomyłka w rozliczeniu. Może liczniki, jakie masz zamontowane nie mierzą tak jak powinny. Zrób weryfikację i zgłoś reklamację.

Awatar użytkownika

Postautor: KrisZ » 7 mar 2016, o 07:09

Nie tak do końca obstawał bym przy błędzie liczników. Powodem może być to, że masz nieszczelności, które powodują, że ciepłe powietrze ucieka z twojego domu. Tym samym trzeba intensywniej ogrzewać pomieszczenie, co w konsekwencji kończy się tym, że masz wyższe koszty ogrzewania.

Postautor: letniskowa » 7 mar 2016, o 07:46

Czyli na twoim miejscu sprawdziłabym najpierw szczelność okien. Z jednej strony ludzie twierdzą, że zbyt duża szczelność zatrzymuje w domu wilgoć. Z drugiej strony muszą być one szczelne, żeby ciepło nie znikało. Sprawdź też drzwi, bo tutaj też ucieka sporo ciepła.

Postautor: swojak » 7 mar 2016, o 08:03

Ja polecam ci fajny produkt, który jest na rynku dopiero od niedawna, ale sprawdza się znakomicie. Jest to rekuperator powietrza. W skrócie mówiąc jest to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Ciepłe powietrze wydalane na zewnątrz ogrzewa jednocześnie powietrze zimne, które jest pobierane z zewnątrz. To doskonałe i oszczędne rozwiązanie.

Postautor: klinowa » 7 mar 2016, o 08:42

Słyszałam o tym. Ten produkt jest dostępny na stronie apowent.pl/ . Znajdziesz tam dokładny opis działania, który jest bardzo zachęcający.

Postautor: zaczarowana » 7 mar 2016, o 11:38

Zobaczysz, że po zamontowaniu takiego urządzenia twoje koszty ogrzewania na pewno się zmniejszą. To nowy, ale sprawdzony pomysł. Szczególną popularność zdobył wśród przedsiębiorców, którzy ogrzewają spore powierzchnie magazynowe i biurowe. W domu też się jednak sprawdzi.

tanie meble warszawa i okolice tanie meble warszawa forum

Wróć do Wasze oraz nasze domy i ogrody