Skąd brać informacje o pszczelarstwie?

Postautor: letniskowa » 29 cze 2016, o 05:58

Witam. Wpadła mi ostatnio przypadkiem w ręce książka o pszczelarstwie sprzed kilkudziesięciu lat. Możecie się śmiać, ale naprawdę mnie urzekła i przeczytałam od deski do deski w ciągu dwóch dni. Rodzice mają bardzo dużą działkę na uboczu wsi i mówiąc szczerze poważnie się zastanawiam, czy nie spróbować założyć pasieki. Nie oczekuję gotowych rad, bo to pewnie zajęłoby mnóstwo czasu i miejsca, ale jeśli ktoś mi powie, gdzie szukał informacji na początku, to będę bardzo wdzięczna :)

Postautor: mistrzyni_joana » 29 cze 2016, o 08:26

Od dwóch lat jestem dumną właścicielką 5 rodzin pszczelich, które z pasją hoduję. Od początku działalności, aż do teraz, kiedy rozwijam firmę i sprzedaję swoje produkty, czerpałam wiedzę tak jak ty, czyli z książek. Polecam jednak znaleźć coś bardziej aktualnego, bo czasy się zmieniają i jest całe mnóstwo nowocześniejszych metod, dzięki którym pszczoły mogą żyć spokojniej i szczęśliwiej, a przecież o to w tym wszystkim chodzi!

Postautor: swojak » 29 cze 2016, o 10:17

Co prawda jeszcze nie jestem praktykiem, bo zbieram fundusze, ale staram się w tym czasie dowiedzieć jak najwięcej. Polecam serdecznie artykuły z bloga pszczeliazyl.pl/blog/. Są napisane prostym językiem w wciągający sposób i powinny się pani spodobać

Postautor: klinowa » 29 cze 2016, o 11:28

Pszczelarstwo wraca do mody jak widzę :D Jestem córką pszczelarzy i od dziecka się tym zajmuję. Aż miło patrzeć, że nadal dużo osób chcę to zaczynać od zera i docenia te wspaniałe stworzenia jakimi są pszczoły. Trzymam kciuki za wasze hodowle.

tanie meble warszawa i okolice tanie meble warszawa forum

Wróć do Odpoczywamy będąc hobbystami