Gdzie szukać pracy za granicą?

Postautor: mistrzyni_joana » 8 sie 2016, o 22:03

Witam wszystkich. Dziś mija rok odkąd skończyłam studia i w dalszym ciągu nie mogę znaleźć stabilnej pracy na terenie naszego kraju, z której moglabym się spokojnie utrzymać. Wiem, że duzo młodych wyjeżdża i niewielu wraca. Też chciałabym spróbować, ale nie wiem, gdzie i jak szukać takiej pracy. Ktoś coś?

Awatar użytkownika

Postautor: bootelkowy348 » 8 sie 2016, o 23:17

No fakt, u nas w kraju nie ma ani pracy, a jak już jest to za takie zarobki, że nie ma szans na godne życie nie mówiąc już o utrzymaniu rodziny, a pracownika traktuje się jak potencjalnego niewolnika. Może zbyt dobitnie, ale tak wyglądają realia, więc ja się nie dziwię, że młodzi i wykształceni ludzi wyjeżdżają.

Postautor: klinowa » 9 sie 2016, o 02:12

Dobrze jest szukać przez znajmych, którzy już jakiś czas s a za granicą i mogliby ci na start pomóc i znaleźć jakiś punkt zaczepienia.

Postautor: mistrzyni_joana » 9 sie 2016, o 03:56

Tylko, że nie mam zaufanych znajomych za granicą którzy chcieliby i mogli mi pomóc, a wyjazd w ciemno nie wchodzi w grę, zbyt się obawiam oszustów. Szukam jakichś sprawdzonych pośredników, nie wiem, może portali z praca za granicą z których już ktoś korzystał.

Postautor: zaczarowana » 9 sie 2016, o 04:39

Nie wiem czy akurat to cię zainteresuje, ale polecałabym ci szukać ofert pracy dla opiekunki w Niemczech. Kiedyś sama pracowałam w tym charakterze. Praca jest o tyle fajna, że jedziesz do konkretnej rodziny, która potrzebuje opieki nad seniorem i zajmujesz tylko nim. Na miejscu zapewniali już zakwaterowanie, wyżywienie, więc cała gotówka zostawała w kieszeni.

Postautor: mistrzyni_joana » 9 sie 2016, o 07:32

To brzmi ciekawie, a wyjeżdżałaś przez pośrednika, czy sama szukałaś ofert pracy i kontaktowałaś się z rodziną? Jeśli o mnie chodzi to bardzo byłabym zainteresowana, z tym, że nie mam doświadczenia i nie wiem nawet co musiałabym robić jako taka opiekunka?

Postautor: zaczarowana » 9 sie 2016, o 08:55

Wiesz co, zakres obowiązków jest zróżnicowy, bo zależy każdorazowo od tego czego oczekuje rodzina i od stanu zdrowia podopiecznego. Ale zazwyczaj jest po pielęgnacja, dotrzymanie towarzystwa seniorowi w takich codzinnych czynnościach, czasem gotowanie. Tu masz opisane szerzej obowiązki które należą do opiekunki: laxocare.pl/opieka-nad-osobami-starszymi-obowiazki/. Też z tej własnie firmy korzystałam wyjeżdżając za granicę. Na stronie masz cała procedurę aplikacyjną.

Postautor: mistrzyni_joana » 9 sie 2016, o 10:07

Dziękuję ci za pomoc :)

tanie meble warszawa i okolice tanie meble warszawa forum

Wróć do Na etacie i w biznesie