Czego używać do słodzenia zamiast cukru?

Awatar użytkownika

Postautor: dietetyczka » 28 lip 2016, o 20:20

Nowicjusz życia i bycia fit poszukuje porady, a mianowicie szukam jakiejś substancji która mogłaby mi posłużyć do słodzenia hrbaty ale tez i róznych potraw. Dużo czytałam o białym cukrze i jestem przerazona, ze przez tak dług czas trułam swój organizm.

Awatar użytkownika

Postautor: AugustaMangusta » 28 lip 2016, o 20:30

To prawda, cukier wyniszcza nasz organizm. Zgodnie z raportem WHO dzienna dwka cukru to ok. 200 kcal, w przełożeniu na łyżeczki daje to niecałe 10. A przecież w produktach kupowanych w sklepach prawie każdy zawiera ponad normę cukrów. Coś strasznego..

Awatar użytkownika

Postautor: monogamistka31 » 28 lip 2016, o 20:53

Dokładnie! A ilu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy jak bardzo wyniszczają swój organizm kupując gotowe jedzenie w marketach. Dlatego ja odżywiam się wyłącznie zdrową żywną, kupuję w sprawdzonych miejscach i cieszę się pełnią życia i zdrowia, ha!

Awatar użytkownika

Postautor: dietetyczka » 28 lip 2016, o 22:04

No fajnie że się wszystkie zgadzamy, ale wracając do cukru, mogłybyście podać jakieś zamienniki? Nienawidzę gorzkiego smaku herbaty i potrzebuję pilnie jakąś substancję słodzącą niebędącą białymi kryształkami. Myślałam o słodziku, ale to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie..?

Awatar użytkownika

Postautor: LAuraT » 28 lip 2016, o 23:28

Ej no raczej, nie polecam wiesz dziewczynko ile tam jest chemii? Już lepiej słodź cukrem, przynajmniej jest naturalny. Możesz spróbować z brązowym cukrem, tez jest kaloryczny, ale nie tak bardzo. Niektórzy używają syropu klonowego. Moja koleżanka ma cukier trzcinowy, podobno też spoko. No nie wiem co jeszcze.

Awatar użytkownika

Postautor: EdwinCzwartkowy » 29 lip 2016, o 00:16

A ja drogie panie polecam coś zupelnie innego, innowacyjnego i przede wszystkim stuprocentowo zdrowego, a mianowicie sprawdzony ksylitol. Jest to substancja pozyskiwana z kory brzozowej, naturalna i cechująca sie niższym indeksem glikemicznym niż popularne cukry slodzikowe. Poza tym, jak ktoś dba o swoje zdrowie to chyba nie muszę więcej przekonywać..

Awatar użytkownika

Postautor: AugustaMangusta » 29 lip 2016, o 02:13

No dokładnie o cukrze z drzewa brzozy chciałam wspomnieć, a tu proszę gentemen mnie wyprzedził ;)

Awatar użytkownika

Postautor: dietetyczka » 29 lip 2016, o 04:37

No ok, a gdzie ja taki cukier dostanę, bo jakoś na sklepowych półkach go nie widziałam. Wogóle to chciałam zapytać gdzie kupujecie zdrowe jeszenie, zawłaszcza takie codzienne, jak kasze, makarony nie wiem, chleb.. Coś przeciez jecie.

Awatar użytkownika

Postautor: monogamistka31 » 29 lip 2016, o 06:47

No ja tak jak pisałam wczesniej kupuję tylko w sprawdzonych sklepach, gdzie wiem, ze kupię zdrową zywność i za rozsądną cenę oczywiście. Zazwyczaj kupuję jedzenie ze sklepów ze zdrową żywnością przez internet, bo wiadomo jest taniej, zwłaszcza jesli mam większe zapotrzebowanie, np. tutaj sklepnaszezdrowie.pl/pl/c/Makarony%2C-Maki/21/1/default/1/f_at_1_0/1 masz link bezpośrednio do „suchej żywności”, jak makaron, mąka, kasza. Czyli to o co pytałaś.

Postautor: agregat » 29 lip 2016, o 08:35

Ja tez jestem fanem green food i powiem wam, że zupełnie nie ogarniam ludzi, którzy sądzą że jak już się zdrowo odżywiasz to albo dużo płacisz, albo chodzi głodny, bo tak zupełnie nie jest.

Następna
tanie meble warszawa i okolice tanie meble warszawa forum

Wróć do Zdrowie - nasz skarb