Czy picie co weekend to już choroba?

Awatar użytkownika

Postautor: bootelkowy348 » 2 mar 2016, o 03:31

Ostatnio dużo czytałam na temat chorób alkoholowych. Zacząłem się obawiać, czy i mi to nie grozi. Pije z pasją praktycznie w każdy weekend i nie są to małe ilości. Zwykle kończy się to mocnym zamroczeniem i powrotem do domu nad ranem. Zaznaczam, że nie piję sam, a robię to raczej w towarzystwie moich znajomych.

Awatar użytkownika

Postautor: monogamistka31 » 2 mar 2016, o 05:02

Najważniejsze jest to, że nie szukasz towarszystwa do picia i potrafisz się do tego przyznać. To znaczy, że nie jest jeszcze z tobą tak źlę. Pamiętaj, żeby kontrolować te swoje picie, bo nigdy nie wiadomo, kiedy może przerodzić się to w nałóg. Przede wszystkim ogranicz te ilości do picia raz na jakiś czas.

Awatar użytkownika

Postautor: LAuraT » 2 mar 2016, o 07:04

W chorobie związanej z piciem nie chodzi wcale o to, czy pijesz dużo. Tutaj liczy się przede wszystkim motywacja, która powoduje, że po ten alkohol sięgasz. W twoim przypadku nie jest to jeszcze poszukiwanie alkoholu jako środka, który zapewnia dobrą zabawę. Raczej chodzi o to, że wypijasz go sporo, bo też sporo czasu spędzasz przy alkoholu. Ale ograniczenie jest jak najbardziej pożądane.

Postautor: swojak » 2 mar 2016, o 09:18

A ja tam lubię sobie od czasu do czasu wypić sobie coś mocniejszego. Ale uważam z tym piciem, bo w mojej rodzinie były już przypadki alkoholizmu, a ja niestety nie chce się znaleźć w grupie zagrożenia.

Awatar użytkownika

Postautor: AugustaMangusta » 2 mar 2016, o 10:32

Jak już ktoś wpadnie w nałóg to koniecznie musi podjąć stanowczą decyzję o walce z tym zagrożeniem. Bardzo wiele dobrych opinii słyszałam o prywatnych ośrodkach , w których terapie prowadzone są w oparciu o indywidualny tok działania.

Postautor: zegarmaster » 2 mar 2016, o 11:51

Moi znajomi korzystali z tego rodzaju ośrodków. To był chyba ten ośrodek terapiaalkohol.pl/leczenie-alkoholizmu.html. Wrócili do domu jako inni ludzie. Teraz prowadzą się dobrze i alkohol wcale ich nie kusi. Pewnie wiele zależy od psychiki człowieka. Jeśli ktoś ma mocną psychikę to z każdy zagrożeniem sobie poradzi.

Postautor: geutermia » 2 mar 2016, o 14:17

W tym przypadku nie ważne są nawet koszty, które w prywatnych ośrodkach są dość spore, ale zdrowie człowieka jest najważniejsze.

tanie meble warszawa i okolice tanie meble warszawa forum

Wróć do Zdrowie - nasz skarb